DOKTOR ELEFANT

DOKTOR ELEFANT

Paweł Huelle  – Mercedes-Benz. 2202. Wyd. ZNAK  (ze stron 65 – 68)

 ….prawda, że materializm dialektyczny przemienił się w praktyczny, ale czy to powód, żeby tak widzieć wszystkie sprawy…….

……doktor Elefant był bowiem mistrzem w kasowaniu forsy i zawsze umiał ją wyrywać od zrozpaczonych ludzi…

…duch tamtej, niemieckiej Akademii Praktycznej Medycyny jest przecież w murach obecnej Akademii wciąż obecny, skoro ludzie w rodzaju doktora Elefanta są w niej powszechnie szanowani, podaje im się rękę, gratuluje habilitacji, składa imieninowe życzenia, przesyła listy pełne szacunku, przydziela rektorskie nagrody, a wszystko to mimo powszechnej znajomości jego metod.- Mam nadzieję., że piekło go pochłonie – piekło – zaśmiała się z niedowierzaniem – tacy jak on są ubezpieczeni na wszystkie sposoby, czy pan wie, że doktor Elefant co dziesiątą operację wykonuje za darmo i nazywa to funduszem świętego Antoniego……….  

UWAGI (J.W.) : Te fragmenty cieszyły się szczególnym zainteresowaniem pracowników Akademii Medycznej w Gdańsku. Podobieństwa do konkretnej osoby były oczywiste. Problem w tym, że ja znam co najmniej kilku podobnych do doktora  Elefanta, ale o nich nikt jeszcze nie napisał książki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: